Fotokatalytická ochrana fasád multifunkčními nátěry FN® od české společnosti Advanced Materials JTJ, je chráněna patenty v řadě zemí světa, včetně největších a nejnáročnějších trhů, jako jsou USA, EU, nebo Čína.

Ochranný systém FN® Nano na sobě nenechá uchytit vzdušnou mastnotu, špínu, ani řasy a plísně. Na fasádě zajišťuje aktivní samočisticí procesy, které se velmi pozitivně projevují na její životnosti, protože není potřeba ji nechávat mýt. Mytí totiž vždy – i při šetrném postupu – znamená oslabení a narušení její povrchové vrstvy.

Fotokatalytický systém FN® Nano navíc poskytuje i prakticky stoprocentní ochranu před UV zářením. To je, spolu s plísněmi a řasami, největším nepřítelem životnosti moderních zateplených fasád. Podle Evropské unie má zateplená fasáda vydržet minimálně 25 let, ale se všemi degradačními vlivy, jež na ni působí, se toto číslo jeví jako nedosažitelné, pokud se nezvýší její odolnost. Což je právě úkol fotokatalytické ochrany FN Nano.

Advanced Materials JTJ dává záruku na plnou funkčnost svých výrobků záruku 10 let. Jako jediná tuzemská společnost a jedna z mála na světě přitom existuje a prodává více než 10 let a ví tedy skutečně, že její garance je opřená o reálnou zkušenost.

Podle měření ISO metodami ISO 22197-1, ISO 22197-2, ISO 22197-3, ISO 22197- 4 je účinnost na úrovni maximálně dosažitelných hodnot.

Ochranné systémy Advanced Materials JTJ se používají také v interiérech. Podle měření zdravotního ústavu (ZUOVA), prováděného v mateřských školách, natření stropu snižuje nemocnost vzduchem přenášených infekcí o 30 procent, pokud jsou natřené i stěny, nemocnost může klesnout i o 70 procent. Je to díky tomu, že fotokatalýza (v interiéru probíhající za podpory UV lamp) zlikviduje na svém povrchu prakticky všechny viry a bakterie.

Původní text v PDF

Garance_10ti_leté_ochrany_fasád_FN_NANO