Certifikace ochrany a čištění fasád

Certifikované čištění fasád, certifikovaná údržba fasád, ochrana proti zelenání, ochrana proti řasám, ochrana proti atmosférickému znečištění, ochrana proti ulpívání prachu, ochrana proti UV degradaci a erozi fasád je naše firma Fasádní Servis® připravena zajistit dle Vašeho přání a požadovaného rozsahu služeb dle našich interních směrnic ISIS System® a odborné licence a certifikace.

Certifikované čištění fasád

Děkujeme Vám za zájem o naše služby v oblasti čištění a údržby fasádních povrchů systému ETICS a minerálních fasád. Naše firma pro Vás připravila přehled certifikací ohledně čištění a ochrany fasádních povrchů na základě licencí od našich dodavatelů a institucí se kterými naše firma dlouhodobě spolupracuje.

 

PŘEHLED CERTIFIKACÍ A KVALIFIKACE FIRMY

 

certifikovaná údržba fasádJe ochranná obchodní a řemeslná patentní prováděcí technologie naší firmy a slovo ISIS je složeninou anglického významu několika počátečních slov – Inteligent – Surface – Inovative  – System (Inteligentní povrchový inovativní systém). ISIS System® je posláním naší firmy, které má  přispět a pomoci dosáhnout  spokojenosti Vás jako našeho zákazníka a především k dosažení co nejdelší životnosti fasádních povrchů včetně šetrného přístupu a vytvoření prostředí bez nebezpečných bakterií a to cestou šetrnou k životnímu prostředí. Tímto se snažíme se o maximální spokojenost Vás – našich zákazníků. Naším cílem je dlouhodobá udržitelnost životnosti fasádních povrchů a svěřeného majetku.

 

ochrana proti zelenáníIICRC je značka způsobilé a odborně prováděcí certifikované údržby fasádní povrchů školící asociace fungující jako nezisková organizace pro kontrolu, renovaci, repase, čištění přírodních kamenných povrchů. Ve spolupráci s regionálními a mezinárodními obchodními společníky, IICRC slouží více než 25 zemí s kancelářemi ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, na Novém Zélandu a Japonsku a jejím cílem je celosvětově poskytovat školení odborně prováděcích firem v oboru čištění – renovace – revitalizace a ochrany kamenných, fasádních povrchů.

 

 

 

ochrana proti řasám

 

Ze strany celosvětových certifikovaných výrobců fasád je v rámci evropských zemí, kde je rozšířen systém ETICS (zateplené fasády) je doporučováno co nejšetrnější čištění fasád z hlediska užívání tlakových a chemických systémů. V tomto případě je celoevropsky doporučován patentní švýcarský systém MOSMATIC či americký patentní systém TURBO FORCE místo běžně nabízených a užívaných systémů běžné tlakové čističky tzv. vapky s užitím minimálního množství chemické čistící složky.

 

Ochrana fasádNíže lze shlédnout vyobrazení technologického patentní systému MOSMATIC® / TURBO FORCE® včetně specifikace klíčových technologických kritérií této profesionální technologie. Systémy jsou užívány v kombinaci s dalšími zařízeními od zařízení na dodávku studené vody / horké vody / horké páry a vzduchu / přisávání chemických přípravků.

 

 MOSMATIC®  & TURBO FORCE® | INOVATIVE SYSTEM | ETICS

ČIŠTĚNÍ /  HLOUBKOVÁ DESINFEKCE / MYTÍ / DESINFEKCE FASÁDNÍCH POVRCHŮ

 

ochrana proti UV degradaci fasád

 

  • Minimální pracovní tlak (bar): od 30 bar na plochu v ploše 17-30cm
  • Poznámka: velmi nízké tlakové zatížení fasádní omítky / důraz na průtok
  • Maximální možný průtok vody a páry: 100kg vodní páry per 1min
  • Doporučená pracovní konstantní teplota: 40-95 stupňů / dočasně 120 stupňů
  • Doporučená konstantní vzdálenost od čištěné plochy: 3- 5cm / eliminace přechodů v čištěné ploše systému ETICS
  • Ekologicky šetrné provedení čištění : ochrana životní prostředí kolem objektu
  • Eliminace šíření a přenosu vzduchem chemických a biocidních látek
  • Maximální šetrné čištění se zachováním nejvyšší možné životnosti fasády

Níže lze shlédnout výsledek a ukázku případových realizací provedení nešetrného čištění / mytí a údržby zateplených fasád běžným oplachovým vysokotlakým systémem tzv. vapky. Tento systém je určen na tvrdé fasádní povrchové systémy např. kámen, beton, železo, dřevo, laky, umělý kámen. V rámci fasádního systému zateplených fasád ETICS může užití vysokotlakového systému vapky způsobit tzv. tahy / přechody / otrysk fasádního akrylátového či silikátového nebo  silikonového (akrylát s příměsí 3% silikonu)  fasádního pojiva a tímto poměrně značné zkrácení životnosti fasádního systému ETICS.

 

ochrana proti erozi fasád 

 

Na základě našeho know-how Vám doporučujeme zvážit volbu prováděcí technologie a to z důvodu zachování a dosažení udržení co nejdelší životnosti minerálních a zateplených fasád systému ETICS. Tyto prováděcí systémy MOSMATIC® / TURBO FORCE® jsou z hlediska prováděcí realizace fyzicky a technologicky náročnější než-li běžný systém vysokotlaké vapky, avšak i přes tuto náročnost přinášejí Vaší fasádě zcela nejoptimálnější výsledek a garanci šetrné údržby minerálních a zateplených fasád systému ETICS.

 

PŘEHLED CERTIFIKACÍ OCHRANNÝCH SYSTÉMŮ

 

Životnost zateplených fasád – systém ETICS je odhadována na minimálně 25 let.  Prodloužení jejich životnosti a zachování krásného vzhledu za tuto hranici vyžaduje efektivní řešení hlavních problémů jejich údržby. Naše firma Vám je schopna zajistit kompletní samočistící a UV stabilní ochranný certifikovaný systém FN NANO®

 

Certifikovaný samočistící fotokatalytický systém FN NANO®  zajistí 100% eliminaci výskytu biotického / organického / UV degradačního zasažené fasády a to i přes náchylnost zateplených fasád k zašpinění a k porůstání plísněmi a řasami, která je jejich přirozenou vlastností!

 

Renovace fasád

 

Rychlé střídání teplot svrchní vrstvy zateplené fasády působí její velké mechanické namáhání. Toto namáhání urychluje, společně s agresivními účinky ultrafialového záření (UV), rozpad svrchní vrstvy fasády. UV záření navíc působí vyblednutí barev.  Nanotechnologická ochrana FN® řeší najednou několik hlavních problémů zateplených fasád. Mimořádně účinně a dlouhodobě brání rozpadu pojiva omítek a fasádních barev i jejich vyblednutí v důsledku působení UV záření. Fyzikální efekt zajišťuje dlouhodobou ochranu proti usazování sazí a špíny rozptýlené v ovzduší. Odpadá tak nutnost pravidelného čištění – čistý vzhled je zachován dlouhodobě.

 

Vysokou úroveň funkčnosti ochranných funkcí nátěrů FN NANO® | FN® garantuje výrobce a zhotovitel na svislé plochy po dobu 10 let na základě níže uvedených odborně způsobilých certifikací. To umožňuje maximalizovat životnost zateplených fasád a minimalizovat náklady na jejich dlouhodobou údržbu.

 

Čištění a mytí fasád

 

Mytí a čištění fasád

 

Děkujeme Vám věnovaný čas výše uvedeným informacím, které mají za cíl jasně a četně potvrdit certifikované prováděcí metody a technologické postupy v rámci našich služeb v oblasti čištění a údržby fasádních povrchů systému ETICS a minerálních fasád.

 

V případě Vašeho zájmu můžete navštívit naší fotogalerii či videogalerii a prohlédnout si ukázky našich realizací či přímo sekci ceník, kde naleznete přehled našich úkonů a jejich cenových hladin.

 

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Vedení firmy Fasádní Servis®